Témahét: Gyógynövények


TÉMAHÉT
LEGYÉL A BARÁTOM!
Befejeződött a 9. témahét az alsótagozaton. A gyógynövényekről tovább bővítették a gyerekek az ismereteiket. Régóta tudjuk, hogy a minket körülvevő növények ősidők óta fontos szerepet játszanak életünkben. Szépségükön túl táplálékforrás és a gyógyításban is nélkülözhetetlenek.
Az osztályok voltak sétálni, gyógynövényeket gyűjteni, hogy az osztálytermekben csokrokat kötöztek és kiszárították. Tudásukat gyarapították, ismereteiket kibővítették a tanulóink a gyógynövényekről.
A harmadik negyedik osztályosok már kutakodtak az interneten búvárkodtak a könyvekben. Megtanulták tanulóink, hogy milyen sokoldalúan felhasználhatjuk a gyógynövényeket- fűszerként, teaként, szörpnek, illóolajként, lekvárként, süteményekben. Ezek közül pénteken több mindent megkóstoltak az osztályok tanulói, hiszen volt bodzás muffin, csipkebogyó lekváros kenyérkóstolás, illetve tea és menta illetve bodzaszörp kóstolás.
Péntekre az aulánkat az elkészült plakátokkal, képekkel ötletes és kreatív művekkel díszítettük.